Семінар з мінної небезпеки

Командою наших тренерів успішно реалізовано актуальний на сьогодні проекту «Зменшення ризиків травмування та загибелі дітей від наземних мін в Луганській області України» (The project aims to reduce the risk to children of death and injury from the landmines in Luhansk Oblast).

Проект відбувався за підтримки фонду сприяння демократії Посольства США в Україні і тривав з вересня по грудень 2018 року.

Наш менеджери та тренери залучалися як безпосередні керівники і виконавці проекту.

Ми провели інтерактивні семінари з дітьми з мінної небезпеки та правил надання першої невідкладної допомоги (Mine Risk Education & First Aid). Навчанням було охоплено понад 2000 школярів та 80 шкільних вчителів 23 шкіл Станично-Луганського району Луганської області України, які максимально наближені до районів лінії розмежування.

Успішній реалізації проекту посприяли конструктивна позиція і підтримка з боку військового командування, Міністерства освіти і науки України, Луганської обласної державної адміністрації, департаменту освіти і науки області та в Станично-Луганському районному відділі освіти.

Зі слів дітей, вони, на жаль, не раз зустрічали вибухонебезпечні залишки війни. З огляду на це, чимала частина занять носила практичне спрямування. Окрема увага приділялася прищепленню дітям правильної поведінки у випадку знаходження підозрілих предметів та правилам надання першої невідкладної допомоги (для дітей старших класів).

В інтерактивній і доступній для дітей формі школярам доводилося як можуть виглядати небезпечні предмети, місця їх можливого знаходження. Особливий акцент робився на так званих саморобних вибухових пристроях, на їх ознаках і на тому, чого в жодному разі робити не можна.

Учням в ігровій формі демонструвалися прикладні ситуації, в яких вони можуть опинитися. Результатом такого формату, як правило, стає «самостійне обрання» учнями правильного порядку дій у кризових ситуаціях. Прищеплення правильних моделей поведінки покликані були зменшити ризики постраждати від вибухонебезпечних предметів.

За відгуками керівництва шкіл та вчителів можна зробити об’єктивний висновок з того, що проект є актуальним, а кваліфікація тренерського складу і сама методика викладання відповідають очікуванням і регіональним викликам. Весь тренерський склад проекту завчасно пройшов профільне навчання та був сертифікований за міжнародними стандартами.